Aktuality

Nakresli červené srdíčko... Rok rodiny přináší tipy na domácí, láskyplné aktivity.

25. 02. 2022

„Potají nakresli na lístky papíru srdíčka a zastrkej je do kapes, tašek, do osobních věcí svých rodičů a sourozenců, aby je tvůj dárek mile překvapil.“ Třeba právě takto zní jeden z námětů na domácí aktivitu v duchu exhortace Radost z lásky papeže Františka. Ten vyhlásil 19.3.2021 Rok rodiny Amoris laetitia, který má vyvrcholit sobotu 26. června 2022 setkáním rodin v Římě a souběžně setkáními v místních církvích. Národní centrum pro rodinu se nechalo inspirovat papežovými slovy a díky www.vira.cz nabízejí 2x týdně odběr mailů s citáty papeže a námětem, jak doma „pečovat“ o vztahy, lásku a porozumění. Více informací a přihlášení odběru na www.vira.cz/rok-rodiny

O Vánocích nebýt sám a pomoci nebýt sám

22. 12. 2021

Vážení příznivci iniciativy Manželům nablízku, přijměte v současné názorové i emoční spleti přání poklidného prožití Vánočních svátků, ochotu rozhlédnout se kolem sebe a udělat radost alespoň jednomu člověku mimo své nejbližší, aby se tak Láska z jesliček rozšířila tam, kam málokdy zasvitne.

Rodiny nikdy nejsou problémem, jsou vždy darem. Slavíme Rok rodiny

10. 08. 2021

Rok 2021-22 vyhlásil papež František Rokem rodiny Amoris laetitia (Radost z lásky) připomínající jeho exhortaci věnovanou rodině, manželství, výchově dětí a vztahům. Svá zamyšlení a podněty postupně interpretuje v deseti videích, k jejichž sledování zve Mons. Josef Nuzík, delegát pro rodinu České biskupské konference. Podle slov papeže Františka: „Rodiny nikdy nejsou problémem, jsou vždy darem, a z perspektivy budoucnosti jsou příležitostí.“ Pozvánka biskupa Josefa Nuzíka, 1. video papeže Františka

Čas na sebe je nutnost, ne přepych

09. 08. 2021

„Abychom si i uprostřed starostí, práce a špíny uměli udělat čas a prostor na to snít o nebi“, říká P. Šebestián Smrčina. Anebo o odpočinku pro členy rodiny mluví Marie Macounová z Rodinného centra Praha: „Maminka je motorem rodiny. Když se motor zadře, v důsledku to odskáčou všichni. Není to sobectví, ale největší úkol té mámy – postarat se o sebe, aby se mohla starat o rodinu.“ Rádi sdílíme článek přátel z www.manzelstvi.cz.

Světový den prarodičů a starých lidí

23. 07. 2021

Na neděli 25. července 2021 vyhlásil papež František první Světový den prarodičů a starých lidí. Chce poukázat na význam života seniorů v rodině, na dary, které senioři v sobě nosí a mohou je rozvíjet ve vztazích s dětmi, vnoučaty, širší rodinou, ale i tam, kde potomky nemají. Stačí jen chtít být pro druhé. Připojujeme se k myšlence papeže Františka. Jsou to i mnohá manželství, která jsou nám vzorem a rádi vzpomínáme, nebo sledujeme, jak spolu manželé kráčí v radostech i těžkostech života a jak se s nimi potýkají. Stáří v sobě nese bohatství let života.

Výzva k podpisu Deklarace na podporu vztahů

13. 05. 2021

Zástupci Národního centra pro rodinu a Rodinného svazu ČR se připojil svým podpisem k Deklaraci na podporu vztahů. Vyhlašovatelem je Platforma pro vztahy, která vznikla jako iniciativa odborníků z různých koutů ČR, kteří se zabývají mezilidskými vztahy v různých oborech a profesích. Spojili se kvůli společným hodnotám, které ve svém přístupu ke vztahům sdílejí. Deklarace byla vyhlášena 5. května 2021 a zájemci ji mohou podepsat na http://www.platforma-pro-vztahy.cz

Akce týdne pro rodinu 8.-16.5.2021

12. 05. 2021

Víte, že i rostlina, když ji budete chválit, poroste a druhá, které budete nadávat, začne chřadnout, ačkoli zálivka bude stejná? Jak Pět jazyků lásky pomáhá zlepšovat manželství a vztahy s dětmi manželů a rodičů tří dětí Janky a Pavola Strežových? Webinář nabídl i možnost dotazů. Nabízíme záznam. Děkujeme pořadatelům, kterými byly Nadační fond Credo ve spolupráci s Centrem pro rodinu Zlín a Centrem pro rodinu Kyjov. Všechny akce v rámci 13. Týdne pro rodinu s mottem Rodinná pohoda není náhoda najdete zde.

Týden pro rodinu - natoč video!

15. 04. 2021

Rodinná pohoda není náhoda – takové motto zvolili pro 13. ročník Týdne pro rodinu členské organizace Rodinného svazu. Cílem akce je ocenit úsilí, které je do rodinných vztahů investováno a že práce na nich je občas pěkná ,,fuška“. Zapojte se do #tydenprorodinu a natočte video #zeptejsevasich proč jsou spolu! Děti se ptají rodičů a prarodičů na jejich společný život a naopak rodiče se ptají dětí, kdy je jim doma dobře a do prospívá domácí pohodě. Videa zasílejte na info@rodinnysvaz.cz Zveřejněna jsou na YouTube Rodinný svaz ČR.

Partneři